Menu

Google Galeri Uygulamasına Yeni Özellikler Geliyor

nobanner

Google Galeri Uygulamasına Yeni Özellikler Geliyor

 

Google Galeri Uygulamasına Yeni Özellikler Geliyor

Google’ın galeri uygulaması kendini sürekli geliştirmeye süratle devam ediyor. Google I/O 2017 etkinliğinde duyurulan ve fotoğraf saklama deneyimini daha da zevkli kullanışlı hale getiren özelliklere göz atın.
Google’ın ham Android cihazlarda (Pixel, Nexus, Android) kullanıcılara sunmaya başladığı bulut sistem üzerine sınırsız fotoğraf depolamanıza olanak sağlayan fotoğraflar uygulaması, belki de en kullanışlı Google uygulamalardan birisidir.
 
İşte Bazı Özellikler

Önerilen Paylaşımlar Suggested Sharing Uygulaması

Google, fotoğrafları bu uygulama üzerinden yeterince paylaşmadığımızı biliniyor. Çektiğimiz güzel görüntüleri, galerimizin derinliklerinde bir bir unutuyoruz ve bulmak zorlaşıyor. Önerilen Paylaşım özelliği Bize Ne Gibi Kolaylıklar Sunuyor;

Yapay zekada makine öğrenimi teknolojisini kullanan Google, çekimlerimizdeki yüzleri tanıyor. Son gittiğiniz tatilde çektiğiniz deniz ile ilgili fotoğrafları, varsa çocuklarınız ile ilgili fotoğrafları seçerek size paylaşım önerisi olarak sunuyor. Mükemmel kareleri bir daha unutmayacaksınız.

 

Paylaşılan Kütüphane Shared Libraries Uygulaması

Eğer Fotoğraflar uygulaması üzerinden ortak bir galeri oluşturmak istiyorsanız, bu özellik bunun için biçilmiş kaftan. Seçtiğiniz kişiler, paylaştığınız albümlere ortak fotoğraflar yükleyebilir, erişim verdiğiniz tüm kullanıcılara albümdeki fotoğrafları görebilmesini sağlayabilir siniz. Fotoğraf eklemek istediğinde sizin vereceğiniz tek dokunuşluk izin, grup şeklinde oluşturulan daha geniş ve kullanışlı bir galeri ortamı ortaya çıkarır.

İsterseniz tüm fotoğraf galerinize ulaşım ve tam düzenleme yetkisi verebilir siniz. Yani yakınlarımızla ortak fotoğraf galerileri kurabilmek artık mümkün Olacak.

Akıllı düzenleme:

Google’ın makine öğrenimini ne kadar iyi kullandığının bir başka ispatı. Fotoğraflarınızdaki istenmeyen bozuklukları, perspektif kaymalarını tek bir dokunuşla ortadan kaldırmanıza imkan tanıyor. Hatta gereksiz nesnelere kadar tespitte bulunabiliyor ve sorunsuz fotoğraflar hiç bir manuel işlem gerektirmeden galerinizi zenginleştiriyor.

Tabiki Google Lens:

Google Fotoğraflar, artık Google Asistan’ın yapay zekası ile iş birliği içinde. Kameranızı açın, bir mekanın fotoğrafını çekin ve orayla ilgili işinize yarayacak tüm bilgilere anında ulaşın. Aynı zamanda kameranızı doğrulttuğunuz yerlerin üzerinde ufak bilgi kutucukları beliriyor. Bir diğer güzel yanı, internetten bulduğunuz bir fotoğraf üzerinde bile aynı şekilde çalışıyor olması.

Tüm Sorularınız İçin Müşteri Hizmetleri İle 0 (212) 853 0 232 Hattımızdan Görüşebilir siniz.