Menu

iPhone Yeniden Başlatmak Restart Atmak

nobanner

iphone Yeniden Başlatmak Restart Atmak

 

iPhone Yeniden Başlatmak Restart Atmak

Hemen hemen her dakika elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlarımızın tabiki pek çok eksiklikleri ve sıkıntıları var. Bunların bir kısmının farkındayız veya her halde bu modeller böyle diyerek geçiştiriyoruz. IOS işletim sistemi akıllı telefonları olan iphone akıllı telefonlarının Android serisi akıllı telefonlardan en büyük eksikliklerinden birisi olan uygulama ön belleklerlerinin silinmesi sorununu anlatmaya çalışacağız.
Malesef Apple telefonlar Android telefonlara göre ön bellekleri kolay silinemiyor. Bunun için belli başlı işlemler yapmak ya da uygulamalar için bakacak olursak uygulamaları silip yeniden yükleme gibi işlemler yapmanız gerekiyor.

Android akıllı telefonlarda ise bu durum biraz farklı, sadece işlemi uygulama menüsüne girerek yapabiliyorsunuz. iPhone akıllı telefonlarında uzun süre RAM temizleme işlemi yapılmadığında zamanla telefonun yavaşlamasına hatta uygulamaları çalıştırırken uygulamalarda donma sorunları yaşanması gibi sorunlarla da karşı karşıya gelme olasılığını sürekli artıyor.

Peki iPhone telefonlarda ön bellek Ram temizleme işlemi nasıl yapılmalı.

 

iPhone Reboot Yapmak (Reset Atmak)

İphone da farkına varmış olmalı ki iPhone 4 sonrası akıllı telefonlarında bu işleme yer vermeye başlamıştır. Helede şu an artık piyasada iphone 7 rüzgarı esmeye başlamışken bu pratik bilgiler mutlaka lazım olacaktır. Birçok iPhone akıllı telefonunda yer alan bu özellik ile beraber telefonu kapatmanıza gerek kalmadan istediğiniz anda telefonunuzun ön bellek temizleme işlemini gerçekleştirebilir siniz.Kısa süre içerisinde uygulanabiliyor olması ve tefonunuzu kapatmak zorunda kalmamamız nedeniyle bu işlem en çok tercih edilen yöntemler arasındadır.

Öncelikle iPhone akıllı telefonunuzun kilit ekranını açmanız gerekecek. Kilit ekranındayken bu işlemi yapamıyorsunuz. Kilit ekranını açtıktan sonra bir süre “power” tuşuna basılı tutunuz, tuşa basılı tuttuğunuzda karşınıza kapatma menü seçenekleri gelecektir. Şimdi buradan herhangi bir seçeneği seçmeden güç tuşuna basmayı bırakıp bu kez menü kapanana kadar Home tuşuna basılı tutunuz.

Bu işlemden sonra ana ekranda çıkan kapatma menüsü kapandığında reboot işlemi ile RAM temizleme işlemi ekstra bir işlem uygulamaya gerek kalmadan gerçekleşmiş olacaktır.

Restart ile Ram Temizliği Ne İşe Yarar

iphone ön bellek temizleme işlemi için bir diğer en basit yöntem ise telefonu yeniden başlatmak. Android akıllı telefonlarında sık bir şekilde karşılaştığımız yöntemlerden biri olan yeniden başlatma işlemi iPhone serisi akıllı telefonlarında da geçerli tabiki. Güç tuşu ardından yeniden başlat dediğinizde telefonunuz yeniden başlatılıyor.Telefonunuz yeniden başlatıldığında ise otomatik olarak ön bellek üzerinde tutulan veriler de silinmiş oluyor. Her ne kadar detaylı bir temizleme işlemi olmasa da aşırı donma ve takılma sorunları yaşanan akıllı telefonlarda yeniden başlatma işlemi bir nebze olsun işimizi görmekte.

Özellikle telefonunuz çok sık çöküyorsa, uygulamaları açtığınızda çalışma durdurma hataları alıyorsanız ve uygulamalarda internet tarayıcısında yanıt vermiyor sorunu alıyorsanız ve hatta ekran geçişlerinde yavaşlama gibi takılma sorunları ile de karşı karşıya kalıyorsanız bu durumlarda ön belleğinizde aşırı donma durumundan şüphelenmeniz ve Ram temizleme işlemlerini uygulamanız gerekiyor.

Eğer ön bellek temizleme işleminden sonrada telefonda yaşanan sorunlar devam ediyorsa bu kez telefonunuzu sıfırlayıp sorunun devam edip etmediğini yeniden kontrol etmelisiniz.

Eğer sorun devam ediyorsa bu kez donanımsal bir sorun ile karşı kalmış durumda olabilir siniz ve tabiki klasik cevap vermek zorundayız bu durumda da yetkili servisi başvurmak gerekebilir.

Tüm Sorularınız İçin Müşteri Hizmetleri İle 0 (212) 853 0 232 Hattımızdan Görüşebilir siniz.